;
Neuveriteľne ľahká, šialene rýchla. Nová Émonda 2021

Neuveriteľne ľahká, šialene rýchla. Nová Émonda 2021

Dnes Trek predstavuje vynovený a vylepšený modelový rad cestného bajku Émonda s označením sezóny 2021.

Čo je na Émonde 2021 nové? Predovšetkým aerodynamický tvar trubiek, ktorý už aj tak rýchlemu bajku ešte pridáva na rýchlosti. A keďže sa tím vývojárov a inžinierov dostatočne potrápil, nie je to na úkor hmotnosti. Tá zostáva pri SLR ráme na 700 gramoch. Inžinierom z Treku sa totiž podarilo vytvoriť zatiaľ najľahší a najvýkonnejší vrstvený OCLV karbón radu 800, ktorý je o 30% pevnejší ako predošlé OCLV karbóny. Je však rovnako tuhý a tak sa pri Émonde podarilo dosiahnuť ideálnu rovnováhu medzi rýchlosťou a ľahkosťou a zároveň zachovať jedinečnú kvalitu jazdy, ktorou sa Émonda vyznačuje.

Émonda je teda najľahším a najrýchlejším cestným bajkom od Treku, ktorý je určený na výšľapy. Užije si ho každý milovník rýchlosti, či už s alebo bez ambície pretekať.

Fakty o vyššej rýchlosti:

V porovnaní s predchádzajúcim modelom, je Émonda SLR o 60 sekúnd za hodinu rýchlejšia na rovinkách a o 18 sekúnd za hodinu rýchlejšia na 8stupňovom stúpaní (zdroj: Trek).

 

Dostupné sú modely SLR a taktiež SL, tie však majú aerodynamický rám z OCLV karbónu radu 500. Jazdci však rovnako ocenia vyššiu rýchlosť, ale za prijateľnejšiu cenu.

Všetky nové modely Émonda majú skryté vedenie laniek a väčšina z nich je osadená novými ľahkými aerodynamickými kolesami Aeolus. Geometria H1.5 je vyvinutá v spolupráci s profesionálnym cyklistickým tímom Trek – Segafredo, čiže niet pochýb, že je to naozaj skvelý závodný bajk. Émonda SLR má kombináciu riadidiel a predstavca Aeolus RSL, špecificky navrhnutú práve pre tento model.

Ak by vám predsa len nesedela štandardná výbava alebo farba, môžete si svoju Émondu upraviť podľa svojich predstáv aj v programe Project One.  Alebo sa poďte poradiť k nám do obchodu.

Špecifikácie jednotlivých modelov nájdete na našom e-shope.

A tri kúsky máme už aj v predajni! :)

 

Modely:

Émonda SLR 9 eTap - 10 999 €

Émonda SLR 9 - 10 999 €

Émonda SLR 7 eTap - 7 799 €

Émonda SLR 7 - 7 299 €

Émonda SLR 6 - 6 199 €

Émonda SL 7 eTap - 5 999 €

Émonda SL 7 - 5 499 €

Émonda SL 6 Pro - 3 799 €

Émonda SL 6 - 3 299 €

Émonda SL 5 - 2 599 €

 

 

Tak čo, ako sa vám páči?

 

Farebné prevedenia modelov nájdete v galérii nižšie. (Kliknite pre zväčšenie a použite šípku smerujúcu doprava)


Pozrite si video, ako sa na Émonde dá parádne fičať: