;
Nový e-MTB TREK Rail - pripravený na e-dobrodružstvo

Nový e-MTB TREK Rail - pripravený na e-dobrodružstvo

Trek predstavil ďalšiu novinku na sezónu 2020 – tentokrát nový elektrobicykel  Rail, ktorý ponúka to, čo mechanické trailové bajky, s tým rozdielom, že vo výšlapoch vám vypomôže novým pohonom Bosch, tak aby ste si to užili naplno a za kratší čas.

Modely Rail sú totiž vybavené novým ľahkým kompaktným motorom Bosch Performance Line CX, ktorý je menší, tichší, ale výkonnejší ako predchádzajúce verzie. I v situáciách, keď je vypnutý, necítite žiadny odpor. Reaguje svižne a v smart režime automaticky prispôsobuje dopomoc podľa náročnosti terénu.

Rail má i nový inovovaný systém batérie (RIB) – je integrovaná  a pritom ľahko vyberateľná aj bez použitia náradia. Integrácia v ráme pôsobí nielen esteticky, ale zabezpečuje aj jej ochranu, a zabudované madlo zase poskytuje jednoduchú manipuláciu.

Dôležitá a očakávaná inovácia vyššej kapacity batérie na 625Wh je len ďalším bonusom pre najnáročnejších e-bajkerov, ktorí si chcú užiť čo najdlhšiu jazdu.

Keďže ide o trailový celoodpružený e-bajk, každý z modelov má vidlicu so zdvihom 160 mm a zadný zdvih 150 mm (vybrané modely majú tlmič RE:aktiv s Thru Shaft do náročnejších podmienok). Taktiež sú všetky osadené 4-piestovými brzdami a 12-rýchlostným radením Sram Eagle. Samozrejmosťou je i teleskopická sedlovka.

Ani technologicky Trek na Rail-i nešetril. Rovnako ako na obľúbených „mechanických“ modeloch Slash alebo Remedy, nájdete aj tu nastaviteľnú geometriu Mino Link, Knock Block, či Active Braking Pivot (ABP).

Čo sa týka kolies, Rail je postavený na 29-palcových, ktoré sú predpripravené na bezdušáky.

Rail nájdete v OCLV karbónovej, ale aj v hliníkovej verzii. OCLV modely sú: Rail 9.7 (6 499 €); Rail 9.8 (7 199 €) a Rail 9.9 (10 999 €)

Hliníkové: Rail 5 (4 299 €); Rail 7 EU (5 499 €) a Rail 9 (6 299 €)

 

Tak čo, ste pripravení na nové e-dobrodružstvo?

 

Farebné prevedenia modelov nájdete v galérii nižšie. (Stačí klikať na šípku smerujúcu doprava, prípadne si obrázok kliknutím zväčšiť..)


Pozrite si video, ako sa dá na Raili pekne pojazdiť: