;
Úplne nový Slash 2021 je tu!

Úplne nový Slash 2021 je tu!

Trek predstavuje parádny zdokonalený enduro-trailový bajk, s väčším zdvihom a prepracovanejšou enduro geometriou. Slash 2021 je rýchly a zábavný a je určený na progresívne jazdenie na trailoch a v drsnom teréne.

Čo je na ňom nové?

Predovšetkým väčšie zdvihy. Predný 170 mm a zadný 160 mm (minuloročný model mal 160/150 mm).

Nová prepracovaná geometria – rám je vďaka vyššiemu zdvihu dlhší, položenejší a nižší, výsledkom je  väčšia stabilita pri vyšších rýchlostiach v strmom a rozbitom teréne. Celková konštrukcia je podstatne robustnejšia a tým sa zvýšila už aj tak dobrá torzná tuhosť.  K lepšej šlapavosti prispieva aj ostrejší uhol sedlovej trubky a pri dlhých hrebeňových výšlapoch nedvíha predné koleso.

Nová generácia Knock Block 2.0 – ktorý zabraňuje odretiu rámu riadidlami a vytrhnutiu kabeláže pri páde a má rozšírený polomer otáčania z pôvodných 58 na 72 stupňov. Je kompatibilný so štandardnými predstavcami a ak vám nevyhovuje, jednoducho si ho môžete odstrániť.

 

 

Širší priemer sedlovej trubky 34,9 mm na osadenie robustnejších teleskopických sedloviek + teleskopka Bontrager Line Elite 34,9 mm zabezpečí aj pri väčšom zdvihu dobrú tuhosť a nebude sa prehýbať.

Praktický integrovaný úložný priestor na drobnosti, náradie a maškrty v spodnej rámovej trubke. Majú ho všetky modely, karbónové aj hliníkové.

 

 

Ochrana rámu – pozdĺž celej spodnej rámovej trubky a tiež na zadnej stavbe je umiestnený chránič, ktorý znižuje riziko poškodenia alebo oškretia pri páde a taktiež pri transporte bicykla.

Väčšina modelov je vybavená progresívnym tlmičom RockShox Super Deluxe s novým tlmením Thru Shaft. Toto jedinečné odpruženie výborne vyhovuje potrebám dowhillového štýlu  jazdy a zabezpečí, že bicykel nebude skákať po rozbitom traili ako koza a udrží vás čo najviac na zemi.

 

Dva najvyššie karbónové modely, teda Slash 9.9 a 9.8, si môžete vyladiť podľa svojich predstáv aj v custom programe Trek Project One, kde nájdete okrem najrôznejších farebných prevedení aj možnosť vybrať si vami požadované komponenty. Alebo sa príďte poradiť k nám do obchodu a spolu nájdeme pre vás tú najvhodnejšiu možnosť..

 

Modely:

Slash 9.9 XTR - 9 099 €

Slash 9.9 X01 - 9 099 €

Slash 9.8 XT -  6 599 €

Slash 9.8 GX - 6 599 €

Slash 9.7 - 4 499 €

Slash 8 - 3 499 €

Slash 7 - 2 999 €

 

A čo hovoria na nový Slash profi jazdci?

Brandon Semenuk, Trek C3 Project:

„Je to najvýkonnejší trailový bajk na akom som kedy jazdil. Ide sa na ňom jako na zjazdovom bicykli, ale výšlapy zvláda bravúrne. Tento bajk naozaj potreboval tlmič Super Deluxe Thru Shaft.“

Ryan R-Dog Howard, Trek C3 Project:

„Nový bajk Slash sa vysporiada s každým trialom. Ide o závodný bajk, ktorý exceluje vo freeride a bike parkoch.“

Katy Winton, Trek Factory Racing Enduro:

„Spoločnosť Trek vyrobila ešte výkonnejší bicykel, ktorý hravo zvládne aj tie najnáročnejšie traily. Je to vďaka novej geometrii, väčšiemu zdvihu a agresívnemu kolískovému spoju. Už sa neviem dočkať toho, keď budem môcť na tomto stroji závodiť.“

 

My na obchode už síce hliníkové vezie 8 a 7 máme, ale netrpezlivo očakávame zásielku s karbónovými modelmi a tešíme sa, že ich budeme môcť čo najskôr otestovať.

A čo vy? Páči sa vám? :)

 

Farebné prevedenia modelov nájdete v galérii nižšie. (Kliknite pre zväčšenie a použite šípku smerujúcu doprava)


Pozrite si ako sa na novom Slashi vybláznili jazdci Treku: