;
Nový vylepšený TREK Fuel EX 2020

Nový vylepšený TREK Fuel EX 2020

Dnes Trek oficiálne predstavuje nový vylepšený Fuel EX z modelového radu 2020! Tak sa naňho pozrime..

 

Tento, podľa štatistík, najpredávanejší celoodpružený bajk od Treku, prešiel niekoľkými zmenami, vylepšeniami a netýka sa to zďaleka iba farieb.

 

Geometria modelu 2020 je oproti staršej verzii dlhšia, s menším uhlom hlavovej trubky, čiže je stabilnejšia v zjazdoch. Má aj kolmejšiu sedlovku, čo znamená, že jazdec má lepšiu pozíciu pri šľapaní.
Trek tiež pridal pevné spodné uchytenie tlmiča, čím sa zvýšila progresivita a bajk je ešte rýchlejší a šľapavejší. Zadné odpruženie má zdvih 130 mm, vidlica 140 mm. Tento fullik zvládne každý trail a je ideálnym riešením pre toho, kto chce mať jeden univerzálny horský bajk na rôzny terén.

Zmeny nastali aj vo veľkostiach – keďže sa Trek rozhodol, že všetky Fuel EX-y budú unisexové, čiže ako pre pánov tak pre dámy, pri každom modeli nájdete aj veľkosť XS.

Čo sa týka veľkosti kolies, pri XS-ku sú 27,5", aby sa dosiahla lepšia ovládateľnosť a taktiež nižšia výška rámovej trubky.

Veľkosť S je ponúkaná v oboch verziách – s 27,5" alebo s 29" kolesami. Od veľkosti M sú už osadené len 29" kolesá.

Všetky modely Fuel EX majú vo výbave teleskopickú sedlovku, radenie s jednoprevodníkom a 2,6" plášte. Väčšina má tlmič RE:aktiv, vybrané modely potom RE:aktiv s technológiou Thru Shaft. Rámové prvky Mino Link a Control Freak uľahčujú nastavenie podľa vlastných preferencií.

Novinkou je aj nový uložný priestor priamo vo vnútri rámu karbónových modelov (zvaný BITS), kam môžete do špeci obalu odložiť napríklad náhradnú dušu, či náradie.

Ak preferujete iné komponenty ako sú na sériových modeloch, prípadne vám nevyhovuje farba, môžete si karbónové verzie 9.9 a 9.8 vyskladať podľa svojich predstáv cez program Trek Project One alebo u nás ako BAJKULA custom bajk .

V rámci Fuel EX radu 2020 budú dostupné hliníkové modely 5, 7, 8 a 8 XT a karbónové modely 9.7, 9.8 a 9.9.
Ceny v rozmedzí od 2 099 do 7 499 €. Viac info a presné špecifikácie jednotlivých modelov nájdete aj na našom e-shope - TU.

Farebné prevedenia všetkých modelov + detaily nájdete v galérii nižšie. (Stačí klikať na šípku smerujúcu doprava..)

Tak čo poviete?

 

  Menšie rámy Fuel EXu (XS a S) majú hornú rámovú trubku smerom k sedlovke zníženú, aby mal nižší jazdec väčší komfort pri nastupovaní a zostupovaní z bicykla. Väčšie rámy majú túto trubku rovnú.