;
TREK predstavuje úplne nový jedinečný bajk SUPERCALIBER

TREK predstavuje úplne nový jedinečný bajk SUPERCALIBER

Ak ste sa počas sledovania MS v XC v Novém Měste na Morave čudovali, na čom to jazdí Švajčiarka Jolanda Neff, dnes je pravdepodobne deň, kedy sa to dozviete! :D

Trek, okrem mnohých pozitívnych  inovácii a zmien na už existujúcich modeloch, prináša do sezóny 2020 celkom nový a jedinečný bicykel s názvom  SUPERCALIBER.

Ide o progresívny závodný XC bajk, ktorý je, zjednodušene povedané, niečo medzi klasickým hardtailom a fullikom.

Zásadným je najmä nové zadné integrované odpruženie IsoStrut. Práve vďaka zadnému 60 mm tlmiču bicykel získava možnosť lepšej trakcie a kontroly oproti hardtailu. Možno sa vám 6 centimetrový zdvih zadnej stavby môže zdať nedostatočný, avšak pri agresívnej jazde začína vrchná časť prepružovať v takom rozsahu, že reálne supluje zdvih až do 10 cm.

OCLV Mountain Carbon karbón v zadnej časti bajku zaisťuje správnu kombináciu medzi flexibilitou a tuhosťou, zatiaľ čo spodná rámová trubka Straight Shot dodáva prednej časti bicykla extra tuhosť pre lepšiu ovládateľnosť a istotu najmä v rýchlom stúpaní a intenzívnych šprintoch.

Čo sa týka výbavy, všetky modely ponúkajú radenie SRAM Eagle 1x12skvelé rýchle bezdušové kolesá Bontrager Kovee z ľahkého OCLV karbónu s Rapid Drive nábojmi. Nepochybne poteší aj Knock Block, ktorý zamedzí pretočeniu riadidiel a tým sa vyhnete nepríjemnému poškriabaniu rámu. Do väčšiny rámov sa zmestia dva bidóny, čo je dosť praktické hlavne počas pretekov.

Supercaliber je kvôli rýchlosti postavený na 29" kolesách a tie ostávajú aj pri veľkosti S. Veľkým benefitom je nízka hmotnosť, bicykel v najvyššom modeli v M-ku má cca 9,84 kg, v najnižšom 11,74 kg.

Dostupné budú modely Supercaliber 9.7 za 4 499 €, Supercaliber 9.8 za 5 999 €, Supercaliber 9.9 za 9 499 € a Supercaliber 9.9 AXS za 10 499 €. Tri prve modely budú v dvoch farebných variantoch, AXS v jednom.

Supercaliber bude od 1. októbra zaradený aj do programu Project One, kde si ho môžete vyladiť podľa svojich predstáv.

My sme si ho detailne prezreli a ochytali na prezenácii Trek World a tešíme sa, keď ho budeme mať možnosť aj poriadne otestovať.

Značka Trek týmto bajkom jednoznačne nastavuje svetu v XC nový štandard.

Farebné prevedenia modelov + detaily nájdete v galérii nižšie. (Stačí klikať na šípku smerujúcu doprava, prípadne si obrázok kliknutím zväčšiť..)