;
Úplne nová Madone Gen 8 2025 je tu!

Úplne nová Madone Gen 8 2025 je tu!

Trek dnes predstavuje parádny nový cestný bicykel Modone Gen 8, ktorý v sebe spája najlepšie vlastnosti zo sveta ultraľahkej Émondy a superrýchlej Madone Gen 7. 

Stret svetov: Najrýchlejší a najľahší sa spojili do jedného. Ľahká ako Émonda. Rýchla ako Madone Gen 7.

Už si nemusíte vyberať medzi rýchlym a ľahkým, šprintom alebo stúpaním. S Madone Gen 8 získavate ako fanúšik Émondy ešte aerodynamickejšiu jazdu a ako nadšenec Madone ultraľahký bicykel, ktorý vám pomôže stúpať rýchlejšie ako kedykoľvek predtým.

Ôsma generácia modelu Madone, ktorú dnes Trek uvádza na trh, je fantastickou kombináciou dvoch ikonických superbicyklov od Treku. Ľahký ako Émonda, rýchly ako Madone Gen 7, je to skutočne to najlepšie z oboch svetov - a jediný cestný pretekársky bicykel, ktorý budete potrebovať.

Áno, Madone Gen 8 nahrádza Madone Gen 7 a karbónovú Émondu. Jeho ultraľahká a ultraaerodynamická konštrukcia však prináša nadšencom ešte lepšiu jazdu.

Preleťte stúpania. Šprintujte po rovinách. Madone Gen 8 bola jednoducho navrhnutá na víťazstvo. Bez kompromisov.

  • Ľahká ako Émonda

Madone Gen 8 je rovnako ľahká ako súčasný model Émonda SLR f/s a o 320 gramov ľahší ako predchádzajúci model Madone f/s, a to vďaka úplne novému karbónu OCLV série 900 a radikálne novým konštrukciám trubiek. Okrem toho stúpa ako sen, takže aj vyznávači Émondy budú ohromení.

  • Taká rýchla ako Madone Gen 7

Madone Gen 8 je o 77 s/h rýchlejšia ako Émonda a rovnako rýchla ako predchádzajúci model Madone Gen 7, s novými aerodynamickými tvarmi Full System Foil, ktoré nanovo definujú, ako vyzerá rýchlosť. Navyše nové aerodynamické fľaše a košíky RSL (sú súčasťou balenia Madone SLR) pomáhajú zrýchliť celý systém jazdca na akomkoľvek bicykli.

 

 

  • Ľahšia a pohodlnejšia technológia IsoFlow

Aktualizovaná technológia IsoFlow modelu Madone Gen 8 je ešte ľahšia a až o 80 % vertikálne poddajnejšia ako predtým, takže pohlcuje otrasy vozovky a vy môžete jazdiť dlhšie.

  • Nové odľahčené a ergonomické integrované riadidlá s predstavcom

Modely Madone SLR ponúkajú jazdcom dokonalú aerodynamickú pozíciu vďaka integrovaným riadidlám a predstavcu Aero RSL, vyrobeným z mimoriadne ľahkého karbónu OCLV. Tieto modely sa vyznačujú ultrarýchlymi aerodynamickými tvarmi a pákami, ktoré sú o 3 cm užšie ako na modeli Gen 7.

 

 

  • Špičkový pretekársky bicykel za špičkovú cenu

Úplne nová Madone SL zdieľa všetky rovnaké revolučné technológie rámu ako vyšší model SLR, ale je lacnejšia použitím ekonomickejšieho 500 Series OCLV Carbon a kombináciou riadidiel a predstavca z dvoch dielov. Modely SL sú tiež kompatibilné s mechanickým radením.

  • Nový systém veľkostí

V rámci zjednodušenia začal Trek rozsahy veľkostí pri novej Madone uvádzať v písmenách ako napr. pri horských bicykloch a z ôsmych ich zredukoval na šesť. Veľkosti 52 cm a 54 cm boli napr. zlúčené do jednej veľkosti (M) a veľkosť 62 cm bola nahradená novým rámom XL. Rám XL má vyššiu sedlovku, čo umožňuje cyklistom, ktorí predtým jazdili na modeloch Madone Gen 7 s veľkosťou 62 cm, dosiahnuť na novom ráme veľkosti XL rovnakú maximálnu výšku sedla. Tento nový systém veľkostí dokáže splniť všetky požiadavky tých istých cyklistov, ako to bolo pri ôsmich veľkostiach. Teraz je však jednoduchšie vybrať si správnu veľkosť bicykla, pretože jednotlivé veľkosti sa menej často prekrývajú.

 

 

  • Nové farebné prevedenia PROJECT ONE

Vašu novú Madone Gen 8 si môžete navrhnúť a prispôsobiť v konfigurátore Project One. Aktuálne s príchodom tohto modelu prichádza aj farebná úprava IKON Chroma Interstellar, ktorá je naozaj ohurujúca.

  • K dispozícii v celom rozsahu cenových kategórií karbónu

Madone teraz pokrýva kompletnú škálu karbónových pretekárskych cenových kategórií so solídnym radom modelov od SL 5 do SLR 9 a 9 AXS. Dostupné sú nasledujúce modely:

Madone SLR 9 Gen 8 AXS: 13 999 - 16 999 €

Madone SLR 9 Gen 8:  13 499 €

Madone SLR 7 Gen 8 AXS:  9 499 €

Madone SLR 7 Gen 8:  8 999 €

Madone SL 7 Gen 8:  6 499 €

Madone SL 6 Gen 8 AXS: 5 499 €

Madone SL 6 Gen 8: 4 999 €

Madone SL 5 Gen 8: 3 499 €

Cena sa može meniť v súvislosti s použitými komponentmi a farebným prevedením. 

Viac informácií, podrobných špecifikácií a detailných fotiek nájdete pri jednotlivých modeloch na našom e-shope - môžte kliknúť sem: Madone Gen 8 2025

 

Tak čo hovoríte vy? Páči sa vám? Ktorý model a v akej farbe by ste si pre seba vybrali? :)

Farebné prevedenia modelov nájdete v galérii nižšie. (Kliknite pre zväčšenie a použite šípku smerujúcu doprava)

 

Nech sa páči, zoznámte sa: